Túl sok a diák, és nincs elég hely egyes brit egyetemek kollégiumaiban, amit a megváltoztatott felvételi rendszer okoz.
Egy kormánydöntés értelmében a tanulókat számítógépes algoritmus értékelte tanárok helyett.
A hertfordshire-i egyetemre elvileg felvett diák, Mariam Ojobowale azt mondja, hogy ez nem korrekt a tanulókkal szemben, akik – mint ő is keményen készültek a koronavírus-járvány kitörése előtt. Az új rendszerrel sok a probléma, a diákok többet és jobbat érdemelnek.
– Nem tudom, hogy lehet ezt megoldani. Nem mehetünk oda mindenkihez, hogy nem tudna-e véletlenül szállást biztosítani. Együtt érzek a többiekkel is, akiket visszautasítottak. Ez az egész nagyon dühítő! A diákok kiérdemelték a helyüket, és mégsem kapják meg – panaszkodik a lány.
A brit egyetemeken minden évben félmillió új diák kezdi meg a tanulmányait. A kollégiumi helyek elosztását idén sokkal inkább a politikai beavatkozás mintsem a rátermettség befolyásolja.
A westminsteri tanács egyik dolgozója, Pancho Lewis szerint óriási a káosz, amit a kormány hozzá nem értése okozott. Sokkal gondosabban kellett volna eljárni ebben az ügyben.
A kollégiumi férőhelyek hiánya leginkább a tanintézményüktől távol élő brit, illetve a külföldi diákokat sújtja.
A kormány elnézést kért, és a koronavírus-járvány miatti példátlan helyzetet okolja az okozott kellemetlenségekért. (Euronews)