A vakáció legelső napjától várják a gyermekeket az ottalvós és a napközis táborok. A legfontosabb tudnivalókat és azt, hogy mire figyeljünk a választásnál, a Táborfigyelő.hu portál gyűjtötte össze.
- Ellenőrizzék a szülők a táborokszervezők jogi hátterét. Csak a tisztán működő társaságoknál, alapítványoknál garantálható, hogy a szülők és gyermekek azt a szolgáltatást kapják, amelyért fizettek.
- Akár napközis, akár ottalvós táborról legyen szó, azokat kizárólag egészséges gyermek látogathatja. A megfázás, influenza, bármilyen fertőző betegség kizáró ok.
- A gyermek egészségi állapotáról négy napon belüli szülői nyilatkozatot szoktak kérni a szervezők.
- A kisebbeket nem nagyon lehet több napra elválasztani a szülőktől, de 10-12 éves kortól érdemes bentalvós tábort keresni.
- A sűrű programot ígérő táborok előnyt élveznek, semmiképpen ne legyenek olyan üres órák, amelyekben nincs elképzelés arról, mit csináljanak a gyermekek.
- Elsődleges szempont a választásnál, hogy jól érezze magát a gyermek. A legfontosabb, hogy ő mit szeretne csinálni.
- Ha valamit nem akar a gyermek, akkor arra ne egy táborral kényszerítsék a szülők, mert éppen a visszájára fordulhat az elképzelés. Egy tematikus, például angol nyelvi táborban egy életre megszeretheti a nyelvet, de el is mehet tőle a kedve.
- A tematikus táborok helyett sok gyermek szívesebben megy klasszikus táborba fürdőzéssel, számháborúval, esti tábortűzzel, diszkóval.
- Az utazás idejére érdemes előre elkészített, könnyen fogyasztható enni- és innivalót csomagolni.
- Az utazótáskában legyen váltóruházat és felszerelés a változó időjárásnak, hőmérsékletnek, sport – és szabadidős tevékenységeknek, foglalkozásoknak megfelelően.
- Túrázáshoz kényelmes, strapabíró, zárt cipő, hosszú nadrág szükséges.
- Tisztálkodáshoz törülköző, hajszárító, szappan vagy tusfürdő, sampon, WC papír, zsebkendő, fogkefe, fogkrém legyen a csomagban.
- Alváshoz pizsama, esetleg hálózsák, sátor szükséges.
- Napozáshoz leégés elleni krémet, fürdőruhát, rovarcsípés ellen kenőcsöt, kisebb sérülés ellátásához kötszert, ragtapaszt, fertőtlenítő szert, fájdalomcsillapító gyógyszert érdemes bekészíteni.
- Krónikus betegségek esetén mindig legyen a gyereknél a felírt gyógyszer, amiről tájékoztassák a szervezőket is.
- Kapcsolattartáshoz mobiltelefon, értesítendő személyek neve, elérhetősége is legyen ott a gyermeknél
- Az egészségbiztosító igazolványa, esetleg a személyi igazolvány, kedvezményekre jogosító diákigazolvány se maradjon otthon.