Hazai hírek Oktatás

Oktatásügyi hírlevél 2024/5

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

Oktatásügyi hírlevél

TÖBB MINT 400 OLYAN ISKOLA TÁMOGATÁSÁRA KÉSZÜLÜNK, AMELYEK AZ ÚJ MÓDSZERREL KEZDIK MEG A TANÍTÁST.

2024. február 1-jén és 2-án az oktatásügyi minisztérium képviselői Poprádon találkoztak a Nemzeti Oktatási és Ifjúsági Intézet (NIVaM) és a Regionális Pedagógus-támogató Központok (RCPU) képviselőivel. A találkozó célja egy olyan közös együttműködés meghatározása volt, amely hatékony támogatást nyújt annak a több mint 400 iskolának, amelyek aláírták és érdeklődésüket fejezték ki az új tanterv 2024. szeptember 1-jétől történő fokozatos bevezetése iránt.

A találkozó eredményeként kidolgozták az iskolák regionális alapon történő közös támogatásának koncepcióját. Közös szemináriumok és egy iskolai hálózatépítési koncepció előkészítése folyamatban van. A támogatás az általános iskolák igazgatóit is megcélozza, akik a szükséges változások előmozdításának kulcsszereplői.

A hírlevél II. évfolyamának 5.  száma:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab