205 éve született Walt Whitman amerikai költő, a szabad versek mestere. Whitman az amerikai költészet megújítója volt, de szabad versei az európai költészet történetében is új korszakot nyitottak. Amikor hallgattam…

Pályázatot hirdetett az oktatási tárca a magyar iskolák számára. Pontosabban minden nemzetiségi iskola számára. A feladat egyszerű, cél a kulturális, regionális, multikulturális hagyományok és a történelem ápolása – viszont igyekezni kell:…

90 éve született Alekszej Leonov szovjet űrhajós, a légierő nyugalmazott marsallja, az első ember, aki űrsétát hajtott végre. (Teljes nevén: Alekszej Arhipovics Leonov, oroszul: Алексей Архипович Леонов). 1965. március 18-án …

A 2024/2025-ös tanévre vonatkozó szervezeti útmutató kötelező az iskolákra nézve, és 2024. szeptember 1-jén lépnek hatályba. Tartalmazzák az 1. mellékletet a 2025/2026-2026/2027-es tanévekre vonatkozó iskolai szünetek időpontjaival. A dokumentumban szereplő…

95 éve született Peter Higgs, Nobel-díjas brit elméleti fizikus, részecskefizikus, akiről a Higgs-bozon nevű részecskét nevezték el; ő már az „isteni részecske” tudományos igazolása előtt megjósolta ezen közvetítő részecske létezését.…

125 éve született az A-vitaminnal kapcsolatos kutatásairól ismert Cholnoky László Kossuth-díjas kémikus, vegyész. 1924-ben szerzett Budapesten gyógyszerészdoktori diplomát. Pécsett dolgozott, közben tanulmányúton Grazban is járt, ahol elsajátította a szerves anyagok…

„A grafika ott kezdődik, ahol a forma önmagáért való szépsége érvényesül. Tehát nem vázlat. Nem alap, amelyre a művész festői mondanivalóit fogja felépíteni, hanem befejezett egység, melyből sem elvenni, sem…

Az államünnepek szempontjából eléggé szerencsétlen lesz az új iskolai év. A tanévnyitó szeptember 2-án, hétfőn lesz. Fájdalmasan rossz hír, hogy a szeptember 15-i államünnep idén vasárnapra esik, így a naptár megfoszt…