Közösség Szabadidő

Mesét mondok: Az asszony, aki négyszer halt meg

Farkas Barnabás
Farkas Barnabás, Rimaszombat

77 magyar népmese hangzott el idén Gombaszögön, az Ipolyi Arnold Népmesemondó Versenyen. A legjobb, aranysávos és kiemelt aranysávos mesemondóinak produkciójából állítottunk össze egy sorozatot. Farkas Barnabás, a Tompa Mihály Alapiskola (Rimaszombat) tanulója aranysávos értékeléssel mondta el Az asszony, aki négyszer halt meg című mesét.

A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia a szlovákiai magyarság kiemelkedő néprajzkutatójának és folklórgyűjtőjének, Ipolyi Arnoldnak tiszteletére, már sokadik éve hirdeti meg a mesemondók versenyét, melynek célja a magyar népmesekincs, illetve annak hagyományos módon történő előadásának népszerűsítése. A verseny célja a magyar népmese műfaji és táji jellegzetességeinek megjelenítése, a hagyományos mesemondás sajátosságainak megtartása a színpadi mesemondás keretei között is.