Hazai hírek

10%-kal kerül többe a tanévkezdés, mint tavaly

10%-kal kerül többe a tanévkezdés, mint tavaly, simán elmegy rá 260 euró.

tanszer tanévkezdés
(Fotó: Pixels)

A becslések szerint körülbelül 260 eurót kell költeniük a szülőknek, hogy minden alapfelszerelést megvegyenek a kiselsősöknek. A tanévkezdés költsége 10%-kal magasabb, mint tavaly ilyenkor.

Októberben utólagosan 110 euró iskolakezdési támogatást kap a szülő, a családi pótlékkal együtt (csak elsősöknek) .

A kiadások csökkentésére vonatkozó tanácsok közismertek. Ajánlatos több hónappal korábban elkezdeni a vásárlást, fokozatosan megvenni a szükséges dolgokat. Figyelni az akciókat, esetleg például több füzetet stb. vásárolni, amikor olcsóbban kínálják.

A bökkenő ezzel az, hogy esetleg csak a tanévkezdés után derül ki pontosan mire, milyen füzetekre, rajzeszközökre stb. van szüksége a gyereknek, így előfordulhat, hogy feleslegesen vásárol valamit a szülő. Amire pedig valóban szükség van, azt esetleg szeptemberben már drágábban kínálják a boltok. Jó esetben az iskola előre közzéteszi például a honlapján, hogy mire lesz szükség.