Hazai hírek

Felújítják a pozsonypüspöki magyar alapiskolát és óvodát

Pozsonypüspöki
(Fotó: Pozsonypüspöki magyar alapiskola)

1,5 millió euró jut a pozsonypüspöki Vetvár utcai magyar iskola és óvoda felújításra, a fő cél az energiatakarékosság.
Roman Lamoš polgármester jelentette be, hogy az önkormányzat sikeresen pályázott az innovációs és energetikai ügynökségnél.

Teljes felújításról van szó. Hőszigetelés, ablakok cseréje, felújítják a tetőt, modernizálják a fűtésrendszert, az elektromos vezetékeket és a világítást, emellett napelemeket szerelnek fel a környezetbarát energiafogyasztás érdekében.

A munkákat már az ősszel szeretné elkezdeni az önkormányzat, 22 hónap van a befejezésükre a pályázati kiírás szerint. Tanév közben igyekeznek majd olyan munkákat végezni, amelyek kevésbé zavarják a tanítást – ismertette a polgármester.

Pozsonypüspökiben négy alapiskola van. Egy szlovák, valamint a magyar iskola felújítása mellett döntött az önkormányzat. A fő ok, hogy a magyar iskola épülete a legrégebbi.