Hazai hírek

Már 400 iskolában fognak tanítani az új kerettanterv szerint

kerettanterv
Tomáš Drucker oktatási miniszter

2026 őszétől pedig kötelező lesz az új kerettanterv szerint tanítani az összes alapiskolákban.

„Egy reformot már megtervezni sem egyszerű, kell hozzá ész, de ami még nehezebb, az a bevezetése.”

Ezt Tomáš Drucker oktatási miniszter jelentette ki annak kapcsán, hogy szeptembertől már 400 alapiskolában tanítanak az új kerettanterv szerint. Hozzátette, az iskolák teljes mértékben támogatják a változásokat.

39 önként jelentkező iskolában már letanították az első tanévet az új tanterv szerint. „Máris rengeteg apró tapasztalat gyűlt össze, amiket továbbadhatunk a 400 új iskolának. Eddig nem látok különösebb problémát, de a neheze még csak most jön. A 2026/2027-es tanévtől kötelezően be kell vezetni minden alapiskolában az új oktatási programot” – tette hozzá.

Drucker elmondta, a reform bevezetéséről és a tapasztalatokról folyamatosan egyeztetnek a minisztérium szakértői, a regionális pedagógiai központok és a Nemzeti Oktatási és Ifjúsági Intézettel.