Hazai hírek

Csak 2026-ban emelik a tanítók fizetését

euró 2026
(Pixabay)

Jövőre csak az adókat emeli a kormány.
Ami pénzt a 2025-ös évben beszednek a magasabb adókon, abból 2026-ban visszaadnak egy keveset, némi béremelés formájában.

Az iskolaügyi szakszervezet 10 + 10 százalékos béremelést akart a kormánytól, az összes iskolaügyi alkalmazottnak, most szeptembertől, valamint 2025 januárjától. Ebből nulla százalékos béremelés lett, a kormány által elfogadott megszorítások keretében.

Béremelés helyett jövő májusban egyszeri, 800 eurós jutalmat kapnak az állami és a közalkalmazottak, majd 2026 januárjától lesz 5 százalékos béremelés. Az árak viszont most januártól szabadulnak el még jobban, aligha 5 százalékkal.

A Szakszervezeti Szövetség közölte, kénytelen volt elfogadni ezt az ajánlatot, mivel nincs pénz. Vigasztalásul hozzátette, a 800 eurós jutalom főleg az alacsony keresetű közalkalmazottaknak jelent sokat, a 2026-os 5 százalékos emelés pedig várhatóan nemcsak névleges, hanem reális bérnövekedést eredményez, mivel abban az évben a prognózisok szerint 5 százaléknál alacsonyabb lesz az infláció.