A meteorraj névadója a Taurus (Bika) csillagkép, mivel a hullócsillagok e csillagkép felől figyelhetőek meg. A Tauridák meteorjai az Encke nevű ekliptikai üstökös porladéka, maradványai. Vannak köztük kifejezetten nagy méretű darabok is, melynek köszönhetően egyes években különlegesen fényes hullócsillagok is megfigyelhetőek.
Az Encke-üstökösnek köszönhetően minden évben találkozunk a Tauridák meteorrajjal, mely nem olyan látványos, mint például nyáron a Perseidák, ugyanis az előbbi esetében óránként csupán 4-5 hullócsillag látható az égen. Ezek a hullócsillagok azonban sokkal látványosabbak tudnak lenni, több a tűzgömb is, melyek sokkal fényesebben tűnnek fel az égbolton.
Az Amerikai Meteor Társaság szerint a déli Tauridák meteorraj november 5-én, míg az északi Tauridák november 12-én érik el csúcspontjukat, ekkor lehet a legtöbb égi jelenséget látni. A Fiastyúktól jobbra kell majd fordítani a tekintetünket az égbolton, hogy láthassuk néhány hullócsillagot, amennyiben szerencsénk van, ehhez pedig érdemes lesz a város fényeitől kicsit távolabb utazni.
Az angolszász világban időnként csak „halloween-i tűzgolyókként” emlegetett Tauridák rajkomplexum hullócsillagjai lassú mozgásúak és nagyon fényesek.
Érdemes megemlíteni azt is, hogy novemberben még a Leonidák meteorraj is okoz csillaghullást, de az elmúlt években egyre kevesebb meteora izzott fel a Föld légkörében.
A Leonidák meteorai a Tauridákkal ellentétben gyorsak. Ez a meteorraj november első felében óránként csak 1-1 hullócsillagot produkáLlhat az éjszakák második felében. A Leonidák meteorraj maximuma november második felére esik.