Oktatás

Kötelezővé teszik a heti három testnevelésórát

tornaóra
(Pixabay)

A parlament előtt van a heti három testnevelésóra bevezetésére vonatkozó javaslat az alapiskolákban.

Az OĽANO és a Sme rodina közösen javasolta a változtatást, így valószínű, hogy elég képviselők fogja támogatni a szavazásnál. A középiskolákban két tornaóra lenne kötelezően.

A tervezet szerint kivételt kapnak azok az alapiskolák, amelyekben öt osztálynál kevesebb van – az előterjesztők szerint azért, mert ezeknek biztosan nincs tornatermük.

A felmérések szerint a gyerekek 30 százaléka csak az iskolai tornaórákon mozog, és további 40 százalékuk is csak elvétve sportol vagy végez valamilyen testmozgást.
A heti három tornaóra most szeptembertől lesz kötelező, ha megszavazzák. A parlament oktatási bizottsága már tavaly májusban is javasolta az óraszám megemelését, az akkori oktatási miniszter, Branislav Gröhling azzal reagált, hogy az iskoláknak lehetőségük van a kötelező óraszám felett is testnevelésórát tartani, a heti szabad órakeret felhasználásával, ez az iskolaigazgató döntésén múlik.