Átadták a Dobos László-emlékszobát a királyhelmeci Mailáth József Regionális Múzeumban. Az ünnepséget az író születésnapján, október 28-án tartották. Köszöntőt mondott Dobos Éva, Dobos László özvegye, és Pakosta Andrea, a múzeum igazgatója. Az emlékszobát Tóth László József Attila-díjas író, költő, az MMA rendes tagja nyitotta meg.
Az ünnepség alkalmával rendezte meg első alkalommal a Felvidéki Magyar Irodalom Napját a Szlovákiai Magyar Írók Társasága, neves előadók részvételével.
Dobos László születésnapja azért jó alkalom a felvidéki magyar irodalom ünneplésére, mert bár pályáját kritikusként, esszéíróként kezdte, 1958-ban létrehozta, irányította, és az ő keze alatt vált színvonalas folyóirattá az Irodalmi Szemle. Később nagy sikert aratott a trilógiává összeállt első három regényével, amelyben a csehszlovákiai magyarság történetét, lényegét mutatta be.
Dobos László író, esszéíró, kritikus, irodalom- és művelődésszervező, könyvkiadó, politikus 1930. október 28-án született Királyhelmecen. A 2. világháború utáni (cseh)szlovákiai magyar irodalom, szellemi élet és politizálás jelentős alakja, több szlovákiai magyar intézmény létrehozásában – Irodalmi Szemle, Madách Könyvkiadó, Thália Színpad stb. – szerzett elévülhetetlen érdemeket. Tanulmányait szülővárosában, majd Sárospatakon és Pozsonyban, magyar–történelem szakon végezte, ezt követően előbb főiskolai tanársegéd, azután lap-, ill. könyvkiadói szerkesztő volt Pozsonyban, később az Irodalmi Szemle főszerkesztője, majd a Madách Könyvkiadó igazgatója lett. 1968 és 1978 között a Csemadok Központi Bizottságának elnöke, parlamenti képviselő, tárca nélküli miniszter volt, 1970 után kiadójánál a műszaki-gyártási osztályt irányította. Íróként évekre hallgatásra ítélték, csupán az 1970-es évek második felétől publikálhatott újra. 1989-től újból a Madáchot igazgatta, majd a Madách-Posonium kiadót vezette, 1990 és 1994 között parlamenti képviselő volt, évekig volt a budapesti székhelyű Magyarok Világszövetségének egyik vezetője.
Első regényei, az 1963-ban megjelent Messze voltak a csillagok, és az 1967-es kiadású Földönfutók a csehszlovákiai magyar epika megújulásának kezdeteit jelentik, Egy szál ingben (1976) című kötete jelentős visszhangot keltett Magyarországon.
Dobos László 2014. július 25-én, Pozsonyban halt meg.