A tündérek világában szokatlan dolog, ha valaki folyton elkóborol, elcseni édesanyja tündérjogarát, és unalmában emberekkel barátkozik. Tündér Lala különös viselkedése nemcsak megrémíti Íriszt, a tündérkirálynőt, hanem veszélybe sodorja készülő esküvőjét Amalfi kapitánnyal. A gyermeki csínytevések jó lehetőséget kínálnak Áterpáter varázslónak, hogy átvegye a hatalmat az országban, s rendet tegyen. Áterpáter első rendszerváltó gesztusa, hogy száműzi az országból az igazmondó Gigit. Tündérország elsötétül, itt már a csoda sem segíthet. Vagy mégis?
Jegyek válthatók a pénztárban, vagy foglalhatók a szervezési osztályon.
Szabó Magda legismertebb meseregénye a mai napig ajánlott iskolai olvasmány. Fantasztikus ötletei, mint az igazlátó szemüveg, vagy a felejtést előidéző kapszula, az űrbéli tájat megidéző helyszín falanszterszerű tündérvilágot varázsol az olvasó elé. Ugyanakkor a megfélemlíthető, zsarolható vezető rossz példájától, a csonka családban nevelkedő gyerek problémáin át, a nő és férfiszerepek kérdését is érinti ez a minden korosztályt megszólítani képes, érzelmes és lírai mese.
Írisz királynő fia, Lala más, mint a többi tündérgyerek, hiszen a tündérgyerekek valamennyien gondtalanok és elégedettek. Lala viszont kiváncsi, és olyan kalandokba keveredik, amikkel alaposan felforgatja Tündérföld békéjét. Aki végighallgatja a bonyodalmakat, amelyek Aterpater, Írisz királynő, Amalfi kapitány, a kis Gigi és Csill körül támadnak, megérti Lalát, aki nem rossz tündérgyerek – csak éppen más.